Nitra: Po prázdninách stúpla chorobnosť na chrípku takmer o 300 percent | Šanca pre zdravie - portál o zdraví

Sú pre vás raňajky prioritou?

Áno, samozrejme.

Nie, neraňajkujem.

Sú, ale nemám čas sa naraňajkovať.

Neviem odpovedať na danú otázku.

Odoberajte naše novinky!

Nitra: Po prázdninách stúpla chorobnosť na chrípku takmer o 300 percent

13. január 2020

Nitra 13. januára (TASR) – Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji po zimných prázdninách prudko stúpol. Kým na konci minulého roka bolo evidovaných 60 prípadov ochorení na chrípku, v druhom kalendárnom týždni tohto roka už Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre evidoval stovky chorých.

Celkovo bolo počas minulého týždňa evidovaných 5367 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu išlo o chrípku a chrípke podobné ochorenia v 564 prípadoch. „Oproti  minulému kalendárnemu týždňu to predstavuje nárast chorobnosti o 295,5 percenta,“ uvádza sa v správe RÚVZ.

Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 138 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 41,3 percenta zápalov prínosových dutín, 23,9 percenta zápalov pľúc a 34,8 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 64 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 55 percent lekárov pre dospelých.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia 0